FRIDAY
MASN2-Rays/Orioles (7)-Ryan Yarbrough/John Means
MASN-Nationals/Braves (7:20)
MLB Net-White Sox/Cubs (2), Angels/Dodgers (10)
ESPN-Mets/Phillies (7)
NBC-Olympics (8)-coverage includes USA/France men’s basketball gold medal game at 10:30
USA-Olympics (6)-coverage includes USA/Spain women’s water polo gold medal game at 3:30a
NBCSN-Olympics (6a)-coverage includes USA/Japan baseball gold medal game
CNBC-Olympics (8)-coverage includes South Korea/Dominican Republic baseball bronze medal game at 11:30
NBCOlympics.com-Olympics (7:30a)-coverage includes Brazil/Spain men’s soccer gold medal match
Olympic Channel-Olympics wrestling (5:45a)-coverage includes Kyle Snyder/Abdulrashid Sadulaev gold medal match
Golf Channel-PGA Barracuda Championship Round 2 (10a), WGC St. Jude Championship Round 2 (12), Olympics Women’s Golf Round 4 (6:30)
ESPNU-Summer League: Spurs/Grizzlies (7), Jazz Blue/Jazz White (9)
FOX-WWE Smackdown (8)
AppleTV-Ted Lasso (S2E3, Streaming Now), Mr. Corman (S1E1/2, Streaming Now)
Netflix-Hit & Run (Streaming Now)HBOMax-Suicide Squad (Streaming Now)
HBO-Real Time with Bill Maher (10)

SATURDAY
MASN2-Rays/Orioles (7)-Shane McClanahan/Spenser Watkins
MASN-Nationals/Braves (7:20)
MLB Net-Mariners/Yankees (1)
FS1-NASCAR Trucks Series Watkins Glen (12:30), Mets/Phillies (4:15), Diamondbacks/Padres (8:40)
NBC-Olympics (8)-coverage includes USA/Japan women’s basketball gold medal game at 10:30
USA-Olympics (6)-coverage includes USA/Brazil women’s volleyball gold medal match at 12:30a
CNBC-NASCAR Xfinity Series Watkins Glen (4), Olympics (12:30a)
CBS-BIG3 Basketball (12), WGC St. Jude Invitational Round 3 (2)
Golf Channel-PGA Barracuda Championship Round 3 (6)
FOX-Premier Boxing Champions: Eimantas Stanionis/Luis Collazzo (8)
ESPN/NFL Net-Pro Football Hall of Fame 2020 Enshrinement Ceremony (6:30)
ESPN+ PPV-UFC 265: Derrick Lewis/Ciryl Gane (10)

SUNDAY
MASN2-Rays/Orioles (1)-Michael Wacha/Jorge Lopez
MASN-Nationals/Braves (1:20)
TBS-Mets/Phillies (1)
MLB Net-Angels/Dodgers (4)
ABC-White Sox/Cubs (7)
Peacock-Olympics Closing Ceremony (7a)-re-airs on NBC at 8
NBCSW-Montreal Impact/DC United (8)
NBCSN-NASCAR Cup Series Watkins Glen (3)
CBS-WGC St. Jude Invitational Round 4 (2)
Golf Channel-PGA Barracuda Championship Round 4 (6)
NBATV-Summer League: Celtics/Hawks (4), Trail Blazers/Hornets (6), Wizards/Pacers (8), Nuggets/Heat (10)
ESPN2-Summer League: Raptors/Knicks (4:30), Rockets/Cavaliers (6:30), Thunder/Pistons (8:30), Lakers/Suns (10:30)
ESPN-Friendly: AC Milan/Real Madrid (12:25), Pro Football Hall of Fame 2021 Enshrinement Ceremony (7)-also on NFL Net
AMC-A Discovery of Witches (8)
CW-DC’s Legends of Tomorrow (8), Wellington Paranormal (9), Dead Pixels (9:30)
HBO-The White Lotus (9), 100 Foot Wave (10)
TNT-Animal Kingdom (9)
Showtime-The End (8), UFO (9), The L Word (10), Desus & Mero (11)
STARZ-Power Book III: Rise of Kanan (8),Blindspotting (9), The Deceived (10)

Glenn Clark

Listen to Glenn Clark Radio live Monday-Friday from 10 a.m. to noon. Follow Glenn Clark Radio on Twitter at @GlennClarkRadio.